Kurs NVC dla służby zdrowia - Zadbaj o siebie, by dbać o innych

Informacje

Zadbaj o siebie, by dbać o innych (kurs NVC dla służby zdrowia)

Cel kursu: zapoznanie z narzędziami NVC, które wskazuje m. in. jak można dbać o siebie mając świadomość swoich potrzeb, jak empatycznie być z innymi bez przejmowania ich emocji, jak nie przekraczać siebie w niesieniu pomocy innym.

NVC (Nonviolent Communication tłumaczone jako PBP, Porozumienie bez Przemocy) inaczej nazywane "językiem życia" lub "językiem serca" jest narzędziem do komunikacji służącej szeroko rozumianemu porozumieniu z poszanowaniem każdej ze stron. NVC zostało stworzone przez Marshalla B. Rosenberga - psychologa z wykształcenia, nauczyciela i trenera w instytucjach oświaty, mediatora w obszarach objętych konfliktami zbrojnymi i charyzmatycznego działacza na rzecz pokoju.KURS to 7 spotkań po 1,5h, co 2 tygodnie. Tematy poszczególnych spotkań:

1 - Czym jest i nie jest empatia, empatia wobec siebie.

2 - Blokady komunikacyjne a empatia.

3 - Język szakala wobec siebie a dbałość i troska o swoje potrzeby, mówienie “nie” bez poczucia winy.

4 - Od potrzeby do strategii, prośby do siebie i innych.

5 - Energia potrzeb, moja relacja z potrzebami.

6 - Poczucie winy.

7 - Wstyd.

Jeśli jesteś zainteresowany kolejną edycją, zapisz się przez link zapisów z edycji poprzedniej, poinformujemy Cię gdy będzie wiadomo o uruchomieniu kolejnej edycji kursu: https://forms.gle/DPqRA2MEFh2HZx5Q8

 
Opinie

 


 f-icon                              

"Ten kurs dał mi bardzo dużo, zmieniłam nastawienie do ludzi, inaczej patrzę, potrafię spokojnie rozmawiać w stresujących sytuacjach nie obrażając przy tym nikogo. Myślę że każdy powinien przejść taki kurs - żyło by się wszystkim lepiej, szczególnie jeśli chodzi o relacje np.w pracy, czy w domu. Chciałam serdecznie podziękować całemu zespołowi za super pracę."

 Edyta Nitecka

uczestniczka kursu, pielęgniarka

 

 f-icon                            "Mam niedosyt, zajęcia powinny być w ramach każdych studiów pielęgniarskich!"

 

 

uuczestniczka kursu

 

 male icon                            "Spotkania pomogły mi poznać siebie bardziej, zrozumieć siebie i swoje zachowanie, postępowanie, pomogły mi wybaczyć sobie i zrozumieć trochę innych. Czuję się pogodzona bardziej ze sobą. Trochę bardziej siebie lubię. Dziękuję "

 

 

uczestnik kursu

 

 f-icon                            "Fajna, mądra i dobra nauka, która zmienia życie ludzkie. Warto iść z nią dalej do ludzi, bo wiele osób żyje ciężej i trudniej w niewoli bezradności, czasem niewiedzy. Dziękuję, jestem wdzięczna za wysłuchanie mnie."

 

 

uczestniczka kursu